Organizator

 


Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program po raz pierwszy ruszył 2 grudnia 2001. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002 roku. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie naszego radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych a także najświeższych wiadomości lokalnych, z regionu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.

Jako patron medialny największych imprez kulturalnych oraz wydarzeń kościelnych, informujemy i często na żywo transmitujemy słuchaczom to, co dzieje się w regionie.

Przez okres istnienia radia możemy poszczycić się wieloma dyplomami i słowami uznania instytucji i ludzi, którym jako medium staramy się zawsze pomagać. Radio Nadzieja jest laureatem nagród i wyróżnień przyznanych przez władze samorządowe, kościelne i instytucje społeczno - kulturalne. Jako radio regionalne od początku, z myślą o szerokiej grupie odbiorców tworzymy nasz program. Profesjonalizm i jak najlepsza oferta programowa, są naszym celem. Spotykamy się z opinią najlepiej informujących w Łomży i okolicach. Nie szukamy tanich sensacji, podajemy szybko tylko pewne wiadomości.

Muzyka, która umila czas w Państwa domach to złote, niezapomniane, polskie przeboje, także zagraniczna ostatnich trzydziestu lat i młoda muzyka chrześcijańska. Format muzyczny, który prezentujemy to Soft Adult Contemporary - czyli tzw. muzyka współczesnych dorosłych, charakteryzująca się znaną, przyjemną, łagodną nutą, bez ostrych ciężkich brzmień.

Radio Nadzieja można słuchać także przez Internet. Sygnał Radia Nadzieja dostępny jest także dla użytkowników platformy cyfrowej Telewizji Nowej Generacji N w dziale Radio.

Diecezjalne Radio Nadzieja jest członkiem grupy medialnej CEM SpesMediaGroup

 

Dyrektor artystyczny

 


fot. Michał Heller

dr hab. Anna Olszewska

Dyrygent, chórmistrz, pedagog, stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku dla Młodych Twórców (2010) oraz dla Twórców Profesjonalnych (2012). Uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2011), laureatka Nagrody I stopnia Rektora UMFC (2013), Wyróżniona za całokształt dotychczasowej działalności – Nagroda Rady Miasta Białystok „Kulturalne Gryfy” w kategorii Animator (2016).

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w klasie dyrygowania prof. dr hab. Bożenny Sawickiej i emisji głosu prof. dr hab. Cezarego Szyfmana, Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także studiów I i II stopnia w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary.

W roku 2007 otrzymała stopień doktora, a w 2013 doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura.

Prowadzi klasę dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Organizuje konferencje, seminaria, sesje naukowe, warsztaty, itd. Jest przewodniczącą Wydziałowej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia, a także kierownikiem zespołu przedmiotowego prowadzenie zespołów muzycznych w ramach Katedry Chóralistyki i Edukacji Artystycznej. W latach 2013–2016 była kierownikiem Zakładu Edukacji Artystycznej.

Jest założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego Con Spirito przy Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku (dawniej Chóru Kameralnego Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. S. Staszica w Białymstoku) oraz Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku (do IX 2015 roku chór działał przy X Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku). Kieruje również Chórem Żeńskim Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku Schola Cantorum Bialostociensis. Zespoły te otrzymują czołowe miejsca podczas konkursów i festiwali chóralnych w Polsce i za granicą (ponad 150 nagród), koncertują zarówno z repertuarem a cappella, jak i wokalno-instrumentalnym.

Anna Olszewska prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą (Ukraina, Niemcy, Słowacja, Czechy, Belgia, Litwa, Białoruś, Austria, Włochy, Hiszpania), biorąc także udział w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych. Wielokrotnie otrzymała Nagrodę dla Najlepszego Dyrygenta podczas ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów chóralnych. Współpracowała z orkiestrami i zespołami kameralnymi, poprowadziła szereg koncertów wokalno-instrumentalnych. Wraz ze swoimi chórami zarejestrowała 8 płyt CD, dokonała prawykonań 19 kompozycji a cappella i wokalno-instrumentalnych. Jest zapraszana do jury konkursów i festiwali chóralnych.
Od 2015 roku jest także kuratorem ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będącego pod opieką merytoryczną Narodowego Forum Muzyki. W 2016 roku z okazji X-lecia działalności programu ukazała się jej publikacja pt. Muzyka otwiera na świat. Białystok w Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”.